Koszykarze ZST mistrzami Rybnika

13 stycznia br.  odbył się turniej finałowy miejskich rozgrywek w koszykówce chłopców szkół ponadgimnazjalnych, w którym wzięły udział cztery szkoły: ZSE-U, II LO, V LO oraz ZST.

W półfinale ZST spotkał się z II LO. Po zaciętych trzech kwartach, dopiero w czwartej „Tygiel” uzyskał kilkupunktową przewagę i mecz zakończył się wynikiem 63:50.

W meczu finałowym spotkały się ZSE-U oraz ZST.

Drużyna ZST, dzięki wysokiej skuteczności w rzutach za 3 punkty,  szybko  uzyskała kilkunastopunktową przewagę. Gdy przed rozpoczęciem czwartej kwarty „Tygiel”  miał 20 punktów więcej niż gospodarze wydawało się, że nic nie może się już wydarzyć. Ekonomik jednak ani na chwilę się nie poddał i w ostatniej kwarcie niwelował stratę. Zawodnicy ZST cały czas kontrolowali przebieg ostatniej kwarty, tak że drużyna ZSE-U nie zbliżyła  się wynikiem na mniej niż 5 punktów. Ostateczny wynik to 55:50 dzięki któremu drużyna ZST uzyskała awans do zawodów rejonowych.

Punkty w turnieju zdobywali: Tomko Edmund 33, Grocki Artur 33, Królikowski Rafał 32, Piskula Dawid 18, Kurpanik Sebastian 2, Kiśluk Szymon 1, Sikora Daniel, Łata Mateusz, Wojaczek Łukasz, Kokoszek Mateusz, Zimoń Szymon, Malgrab Kamil, Malgrab Damian, Orłowski Rafał, Buszka Michał.