Konkurs Wiedzy o UE - „budowlanka” najlepsza

W piątek 9 maja w Zespole Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rybniku odbył się Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej w ramach obchodów 10–lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.


Drużyna z Zespołu Szkół Budowlanych w składzie: Sebastian Kieś, Adam Miera i Mateusz Fydrych pod opieką mgr Bartosza Florys zajęła I miejsce.


Celem konkursu było propagowanie wiedzy o Unii Europejskiej, korzyści członkostwa Polski w jej strukturach oraz integracja młodzieży szkolnej z Rybnika.

 

Konkurs składał się z 10 etapów, m.in.: prezentacja drużyny i szkoły pt. „Co twoja szkoła zyskała dzięki Unii Europejskiej”, konkurs interaktywny dotyczący wiedzy ogólnej o UE, degustacja i rozpoznawanie tradycyjnych potraw krajów UE, rozpoznawanie charakterystycznych budowli krajów europejskich, hymny krajów UE oraz odgadywanie pochodzenia prezentowanych fragmentów utworów muzyki popularnej, pisemny test wiedzy o UE oraz sport w UE – wykonywanie prostych zadań ruchowych oraz mini quiz sportowy.

 

Zawodnicy z Zespołu Szkół Budowlanych „koncertowo” pokonywali wszelkie trudności, a oryginalne stroje, w których występowali, wzbudziły powszechny zachwyt zgromadzonych gości.

 

Tekst: ZSB