Konkurs "Potrawy i stoły bożonarodzeniowe"

12.12.2012r. Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Rybniku odbył się międzyszkolny konkurs bożonarodzeniowy kucharsko-kelnerski „Potrawy i stoły bożonarodzeniowe”.

Patronat nad konkursem objął Śląski Kurator Oświaty Pan Stanisław Faber.

 

Zespoły składające się z 2 kucharzy i 2 kelnerów miały za zadanie przygotować dwa dania świąteczne oraz nakryć stół bożonarodzeniowy.

 

Zmaganiom uczestników  przyglądało się jury w składzie: Pani Daria Bajer - „Dom Przyjęć Kalimera”, Pani Irena Kaczmarczyk - Restauracja „Evergreen”, Pan Sebastian Tkocz - Restauracja „Leśna Perła”, Pani Sonia Rybka - absolwentka szkoły.

 

Jury po długich i burzliwych naradach  wyłoniło zwycięzców :  
I miejsce: Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych z Gliwic
II miejsce: Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych z Rybnika
III miejsce: Zespół Szkół Zawodowych z Raciborza

 

Wszyscy uczestnicy konkursu oraz szkoły otrzymały atrakcyjne nagrody sponsorowane przez: „Dom Przyjęć Kalimera” z Lysek, Restaurację „Evergreen” z Rybnika, Restaurację „Leśna Perła”z Radlina, Przedsiębiorstwo Handlowe „Świat Alkoholi” z Rybnika, RM Gastro z Ustronia, Firmę Weindich z Chorzowa, Radę Młodzieżową z ZSE-U z Rybnika.

 

Uczestnicy konkursu w czasie wolnym mogli podziwiać Dominka Bajera (Mistrza Polski Juniorów w Carvingu), który zorganizował interesujący pokaz carvingu w owocach oraz w mydle.

 

Organizacja konkursu : Anna Ryś i Patrycja Bielaczek

 

1 2  34 5 6