Kolejny wielki sukces uczniów "Tygla"

W dniu 13.04.2016 roku w budynku firmy KAMSOFT w Gliwicach odbył się Finał XIV edycji wojewódzkiego konkursu „Z elektryką przez świat”. Konkurs przeprowadzany jest pod patronatem Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej.

 

Celem konkursu jest rozwijanie wśród uczniów szkół średnich zainteresowania wiedzą z dziedziny elektryki, podnoszenie poziomu kultury technicznej oraz zapoznanie z działalnością Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

 

W bieżącej edycji wzięło udział kilkudziesięciu uczniów ze szkół województwa śląskiego kształcących w zawodzie technik elektryk. Zespół Szkół Technicznych w Rybniku reprezentowany był przez następujących uczniów: Michał Bernacki – klasa 4Te, Rafał Pustelnik – klasa 3Tl i Błażej Wieczorek – klasa 3Te. Uczestnicy w trakcie konkursu musieli pochwalić się wiedzą z zakresu elektrotechniki, elektroniki, instalacji elektrycznych, maszyn elektrycznych, elektroenergetyki oraz działalności SEP.

 

Uczniowie ZST wypadli znakomicie.

 

W klasyfikacji indywidualnej Michał Bernacki zajął I miejsce, Błażej Wieczorek III miejsce, a Rafał Pustelnik VII miejsce. Za zdobyte miejsca otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe oraz certyfikaty uwzględniane przy wstępie na studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej.

 

Ponadto należy zwrócić uwagę, że w konkursie określana jest również klasyfikacja zespołowa szkół. Przy tak wysokich wynikach indywidualnych oczywiste było, że w klasyfikacji drużynowej Zespół Szkół Technicznych w Rybniku zajął I miejsce i otrzymał dzięki temu wyposażenie do pracowni elektrycznej.

 

Wysokie miejsca świadczą o bardzo dobrym przygotowaniu uczniów i są zasługą wszystkich nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych w klasach elektrycznych.

 

Tekst: ZST