Kolejny sukces nauczycielki TYGLA

W miniony weekend na pływalni MOSIR Tychy odbyły się zawody pływackie z cyklu Grand Prix Polski w kategorii MASTERS.

W Polsce pływanie Masters z każdym rokiem zyskuje coraz więcej zwolenników. Pływacy, którzy biorą udział w zawodach, podzieleni są na poszczególne grupy startowe ze względu na wiek. W zawodach wystartowała nauczycielka Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku (popularnego TYGLA) Anna Duda. Już pierwszego dnia zmagań pani Ania zwyciężyła w swoich konkurencjach - wygrała na dystansie 50 metrów delfinem oraz 200 metrów stylem zmiennym jednocześnie ustanawiając na tym dystansie nowy Rekord Polski!!!! Dobra passa znalazła swój ciąg dalszy drugiego dnia sportowych zmagań, w którym Anna Duda zwyciężyła na dystansach 50 metrów stylem dowolnym oraz 200 metrów delfinem. W klasyfikacji generalnej open (bez podziału na kategorie wiekowe) do której zaliczono trzy najlepsze starty według punktacji FINA (międzynarodowa federacja pływacka)  Anna Duda zdobyła 2 miejsce!.
Warto dodać iż ozdobą tej imprezy była udana próba pobicia rekordu świata przez zawodników klubu AZS AWF Katowice w wyścigu sztafetowym 4x100m stylem dowolnym w kategorii do 29 lat.