Kolejny „samochodziarz” ZST ogólnopolskim finalistą

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich  5 kwietnia 2013 r. odbył się XIX Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej. W konkursie tym wzięło udział 216 najlepszych uczniów z techników i szkół zawodowych reprezentujących 58 zespołów szkół z całej Polski.

Uczeń Zespołu Szkół Technicznych nr 1 z klasy IV o profilu samochodowym, Marcin Czogała, zajął III miejsce w Polsce i awansował do finału, gdzie w etapie praktycznym zajął również III miejsce. Jednak po zsumowaniu punktów z II i III etapu okazało się, że zabrakło mu 0,048 pkt do utrzymania III lokaty i ostatecznie zajął IV miejsce.

Dzięki dobremu wynikowi uzyskanemu między innymi przez Mateusza Wojaczka, ucznia klasy III, Zespół Szkół Technicznych zajął drużynowo VII miejsce w Polsce i I miejsce w województwie śląskim, tracąc jedynie 3,2 pkt do najlepszej szkoły.

Jest to kolejny sukces uczniów ZST z klas o profilu samochodowym. M. Czogała jest już trzecim ogólnopolskim finalistą reprezentującym ZST w konkursach z zakresu przedmiotów samochodowych.