Kolejna, szósta już edycja Biegu Kopernika za nami.

 

Uczestnicy 6 Biegu Kopernika na starcie

W sobotę 12 marca o 10.00, na terenach Nadleśnictwa Rybnik, w dzielnicy Paruszowiec – Piaski stanęło na starcie ponad 230 zawodników, by wziąć udział w biegu na dystansach 5 i 10 km. Chwilę później ruszyli zawodnicy marszu Nordic Walking na dystansie 5 km.

 

6 Bieg Kopernika miał w tym roku charakter międzynarodowy, ponieważ jego organizator – IV LO im. Mikołaja Kopernika gościło młodzież z Czech, Islandii i Portugalii, która przyjechała w ramach realizowanego przez szkołę projektu Edu4U.

Goszcząca w Rybniku młodzież również stanęła na starcie biegu – zarówno, by rywalizować o nagrody i puchary, jak i by kibicować wszystkim zawodnikom.

W tym roku, w czasie biegu pobite zostały 4 z sześciu jego rekordów: w biegu na 10 km w kategorii kobiet i mężczyzn, w biegu na 5 km w kategorii kobiet oraz w marszu Nordic Walking w kategorii mężczyzn.

Gratulujemy rekordzistom, gratulujemy wszystkim zwycięzcom i wszystkim zawodnikom, którzy stanęli na starcie i ukończyli rywalizację.

- Pragniemy podziękować wszystkim instytucjom, firmom oraz osobom prywatnym, które wsparły nas nie tylko życzliwością i dobrym słowem, ale również materialnie i finansowo. W tym roku po raz pierwszy naszym partnerem był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ SYSTEM S.A., który ma swój ogromny wkład w organizację całości przedsięwzięcia - słyszymy od organizatorów biegu.

Patronatem honorowym Bieg Kopernika objął Prezydent Miasta Rybnika.

 

Logo sponsora Gaz System