Klaudia Kozioł z I LO w Rybniku laureatką konkursu „Talent za talent”

W dniach 1-2 czerwca 2016 r. w Warszawie odbył się półfinał oraz finał 7. już edycji konkursu dla maturzystów "Talent za talent", którego zwyciężczynią została absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Rybniku, Klaudia Kozioł.

 

Uczestnicy konkursu wzięli udział w profesjonalnych rozmowach assesment center i zmierzyli się z zadaniami grupowymi pod czujnym okiem jurorów z Deloitte oraz członków Stowarzyszenia Cognitis. Mieli również okazję lepiej się poznać, dowiedzieć się więcej o karierze w Deloitte i... zbudować wieżę ze słomek. A do tego pizza i zapierające pierś widoki z czternastego piętra wieżowca Dolittle w samym centrum Warszawy.

 

Jury, w którego skład weszła m.in. Prezes Fundacji Humanites pani Zofia Dzik oraz prorektor Uczelni Łazarskiego Jerzy Stępień oceniało prezentację 7 finalistów wyłonionych w trakcie 2 etapów konkursu. Zwyciężczynią siódmej edycji konkursu Talent za Talent została Klaudia Kozioł, drugie miejsce zajęła Anna Wojtkiewicz, a trzecie Łukasz Więcławski.

 

"Talent za talent" to jeden z projektów organizowanych przez Stowarzyszenie Cognitis. Konkurs ten jest skierowany do maturzystów, którzy mogą pochwalić się swoją działalnością społeczną lub naukową, od wolontariatu poprzez projekty, konkursy, działalność samorządową po olimpiady naukowe.

 

Koncepcja przedsięwzięcia wywodzi się z misji Cognitis, jaką jest szerzenie w społeczności akademickiej idei rozwijania umiejętności menedżerskich, przy zachowaniu etyki w szeroko pojętym biznesie. Wykorzystując zaangażowanie maturzystów, członkowie Stowarzyszenia chcą pomóc im w wybraniu przyszłej ścieżki rozwoju i odkryciu swoich umiejętności.

Ogólnopolski konkurs "Talent za talent" poszukuje ambitnych maturzystek i maturzystów. Jego celem jest wyłonienie osobowości, która wyróżnia się swoim zaangażowaniem. 8. edycja konkursu już w przyszłym roku, więc jeśli bierzesz udział w wolontariacie, projektach społecznych, konkursach, olimpiadzie, angażowałeś się w działalność samorządową na szczeblu szkolnym lub lokalnym, to z pewnością jesteś świetnym kandydatem do konkursu "Talent za Talent". Konkurs ten dostrzega ciężką pracę oraz zaangażowanie młodych ludzi, aktywnych społecznie i naukowo już od liceum!

 

Gratulujemy Klaudii tak wielkiego sukcesu i zachęcamy przyszłych maturzystów do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu!

 

Tekst: I LO

 

klaudia koziol 1

klaudia koziol 2

klaudia koziol 3