Kamila Serafin i Oskar Polnik Laureatami „V Ogólnopolskiego Turnieju Szkół EKO”

Zespół Szkół Technicznych wziął udział w Turnieju Szkół EKO już po raz drugi, zdobywając po raz kolejny najwyższe miejsca.

 

Konkurs, organizowany przez Wyższą Szkołę Zarządzania Środowiskiem w Tucholi, składał się 2 etapów.

 

I etap polegał na rozwiązaniu dwóch testów: pierwszy test zawierał pytania ogólnoprzyrodnicze, drugi – obejmował zagadnienia z wybranej przez uczestników kategorii tematycznej. Z naszej szkoły do udziału zgłosiły się dwie osoby: Kamila Serafin i Oskar Polnik, oboje z klasy 2 To (technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej), pod opieką merytoryczną mgr Zuzanny Dudziak. Oboje uczniowie wybrali kategorię techniczno-inżynieryjną.

 

W etapie I, w kategorii techniczno-inżynieryjnej, wzięły udział 142 osoby z całej Polski. Do finału kwalifikowało się 30 najlepszych, w tym oboje uczniowie z ZST.

 

II etap polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej na temat: „Jak zorganizować zbiórkę elektroodpadów w celu przekazania ich do powtórnego przetworzenia, aby nie dopuścić do wyrzucania elektrośmieci wraz z innymi odpadami w moim powiecie?”

 

Dziesięciu najlepszych Laureatów II etapu V Ogólnopolskiego Turnieju Szkół EKO, w każdej kategorii, zostało zakwalifikowanych do nagród. W tej grupie Laureatów znaleźli się zarówno Kamil Polnik (IV miejsce) jak i Kamila Serafin (X miejsce). Prace pięciu najlepszych Laureatów II etapu V Ogólnopolskiego Turnieju Szkół EKO w każdej z kategorii zostaną zaprezentowane w formie wystawy na terenie Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi lub opublikowane na stronie internetowej Uczelni.

 

Tekst: ZST