"Januszu Korczaku, dziękujemy Ci za wszystko!"

27.11.2013 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 2 im. Janusza Korczaka w Rybniku po raz kolejny obchodzono DZIEŃ PATRONA SZKOŁY.  W uroczystym apelu wzięli udział nauczyciele i cała społeczność uczniowska.

 

Spotkanie rozpoczęło się projekcją fragmentu filmu A. Wajdy "Korczak", następnie uczniowie klasy: IV a, IV b i VI b, przedstawili inscenizację słowno- muzyczną. Pokrótce przedstawiono życiorys Janusza Korczaka, następnie w poetycko- muzycznej oprawie przybliżona została postać tego wspaniałego człowieka. Ten wyjątkowy dzień stał się dobrą okazją do odśpiewania hymnu Szkoły i nagle wszyscy poczuli więź i zrozumieli sens przesłania zawartego w słowach i w czynach Janusza Korczaka.  

 

Widzowie z pewnością zapamiętają tę lekcję patriotyzmu.                                                                             

 

Słowa, które padały ze sceny spowodowały, że wszyscy zastanowiliśmy się nad sensem życia i wartościami, którymi powinien kierować się każdy człowiek.                                                                        

 

Uroczystość zakończyła się wręczeniem nagród za prace plastyczne o Patronie.

 

Z pewnością wspólne przeżywanie dramatycznych czasów, w których żył Korczak, uwrażliwią uczniów i pogłębią w nich poczucie chęci naśladowania i akceptowania określonych postaw życiowych. Patron szkoły jest niewątpliwie wzorem osobowościowym, modelem wychowawczym i znakomitym przykładem WIELKIEGO CZŁOWIEKA.

 

Tekst: ZSzP2

 

korczak1

korczak2