Interdyscyplinarny obóz profilaktyczny POZYTYWKA 2014

Za nami pierwszy turnus interdyscyplinarnego obozu profilaktycznego POZYTYWKA 2014, którego organizatorem jest Strefa WzW, wolnych z wyboru i Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku.

 

Dzieci swoją przygodę rozpoczęły w Kopalni Soli w Wieliczce nie tylko ją zwiedziły ale spędziły tam swoją pierwszą noc. Na miejscu w Marszowicach gdzie odbył się obóz na dzieci czekały również wiele innych atrakcji. Szereg warsztatów plastycznych i tanecznych, zabawa w Parku Linowym, wycieczka do Krakowa, nocka na sianie i wiele, wiele POOOZYTYWNYCH wrażeń. I turnus skończył się 06 lipca i w tym samym dniu rozpoczął się II turnus, łącznie na w dwóch turnusach weźmie udział 83 dzieci.

Cały projekt współfinansowany jest przez Miasto Rybnik i ma na celu promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia, co niewątpliwie jest silną alternatywą i skuteczną profilaktyką w zapobieganiu wszelkim uzależnieniom. Dla organizatorów projektu priorytetem jest zaszczepienie w młodym człowieku chęci posiadania swojej własnej pasji, idei czy zainteresowań, którym mógłby się poświęcić oraz nauczenie dzieci i młodzieży jak atrakcyjnie można spędzić czas wolny, jak w ciekawy sposób dysponować nim.

 

Tekst: Strefa WzW


Pozytywka2014 1

Pozytywka2014 2

Pozytywka2014 3

Pozytywka2014 4

Pozytywka2014 5