III Maraton Pływacki w ZSB

20 kwietnia w Zespole Szkół Budowlanych odbył się III Maraton Pływacki pod Patronatem Prezydenta Miasta Rybnika i pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego. Impreza ta powoli staje się piękną tradycją – poprzednie odbyły się w latach 2008 i 2004. Współorganizatorami imprezy był WOPR oraz Rada Dzielnicy „Meksyk”.

 

Hasło tegorocznego maratonu brzmiało: „Najważniejszą rzeczą w Igrzyskach Olimpijskich jest nie zwyciężyć, ale wziąć w nich udział”. Celem sztafety jest zawsze  przepłynięcie dystansu 42 km 195 metrów. Jednak cel nadrzędny to propagowanie zdrowego stylu życia, a także idei integracji i pokazanie tego, że wspólnie możemy wiele…

Tym razem w maratonie wzięły udział 262 osoby i w ten sposób został pobity rekord ilości uczestników, ponieważ było ich aż o 80. więcej niż cztery lata temu.

 
Maraton przepłynięto w czasie 13 godzin 22 minut. Tym samym był to najdłuższy z dotychczasowych maratonów! Rozpoczął się o godz. 7.00 i trwał do godz. 20.22. Wszyscy uczestnicy maratonu otrzymali pamiątkowe koszulki, zaś osoby wylosowane drobne upominki ufundowane przez sponsorów imprezy.  Mamy nadzieję, że dla każdego z uczestników była to przede wszystkim dobra zabawa!

Sponsorom i wszystkim, którzy zaangażowali się w ideę maratonu serdecznie dziękujemy i mówimy - do zobaczenia za cztery lata…

GALERIA TUTAJ:    http://maraton.zsbrybnik.pl/jquery.fancybox-1.3.4/index.html

 

Tekst: ZSB