II Noworoczny Turniej Tchoukballowy - Rybnik 2014

12 stycznia 2014 odbył się II Noworoczny Turniej Tchoukballowy, który ze względu na dużą ilość zawodniczek i zawodników, został zorganizowany na hali sportowej w Gimnazjum nr 7 w Boguszowicach.

 

Tchoukball staje się coraz bardziej znaną i lubianą grą zespołową w Rybniku. W tym roku dołączyli do nas koledzy z ZST oraz z I LO z Żor, a gościem specjalnym zawodów była drużyna z Czech – Psouci Praga. W turnieju wzięło udział 6 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych oraz 4 drużyny gimnazjalne. 50 czukbolistów przez 10 godzin walczyło o tytuł najlepszej drużyny turnieju.

Drużyna z Zespołu Szkół Budowlanych zaprezentowała się wspaniale. Rozegrała osiem bardzo wyczerpujących, ale ekscytujących meczów. Ostateczny bilans to dwie porażki, sześć zwycięstw i drugie miejsce dla ZSB w turnieju. Sukces drużyny tym większy, że wygrała z faworytami imprezy - z drużyną z Urszulanek i z doświadczonymi już graczami z Czech.

Sportowe zmagania dostarczyły wielu niezapomnianych emocji i pozytywnej energii wszystkim uczestnikom i kibicom II Noworocznego Turnieju Tchoukballowego.

Klasyfikacja drużynowa:
I m. Ursus 1
II m. ZSB
III m. Ursus 2
IV m. TBC Psouci Praga
V m. ZST
VI m. I LO Żory

 

Mecze ZSB:
I Etap:
- Ursus 1 25:35
- ZST Rybnik  35:30
- Gimnazjum A 37:12
- Gimnazjum B 24:8

II Etap:
- I LO Żory  30:29
- Ursus 1 25: 31
- Ursus 2 31:28
- TBC Psouci Praga 28:25

Skład reprezentacji ZSB:
Kamil Rzeczkowski (kl. 4bA)
Kamil Przeliorz (kl. 4GD)
Szymon Kędzierski (kl. 3iA)
Marcin Mazewski (kl. 3iA)
Szymon Brański (kl. 3iA)
Marek Winch (kl. 1iA)

 

Tekst: G. Gurgul


IINTT