Grant Śniadanie Daje Moc dla SP 12

Klasa IIIa Szkoły Podstawowej nr 12 w Rybniku, której wychowawczynią jest Teresa Zielonka, zdobyła Grant Śniadanie Daje Moc.

 

Program „Śniadanie daje moc” realizowany jest  od września 2012 roku.

 

Cele: zwiększanie świadomości dotyczącej zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia; propagowanie zdrowego stylu żywienia; podniesienie poziomu świadomości dzieci i rodziców dotyczącego zdrowego odżywiania i drugiego śniadania jako ważnego posiłku, który regeneruje siły, dostarcza energii, przywraca aktywność oraz uzupełnia ilość koniecznych do życia składników pokarmowych; utrwalanie zdrowych nawyków  u dzieci; wdrożenie nawyku noszenia do szkoły zdrowego, pełnowartościowego drugiego śniadania; kultura spożywania posiłków i higiena ich przygotowywania.

 

W ramach Programu opracowano i wykonano piramidę żywieniową. Dzieci poznały 12 zasad zdrowego żywienia oraz dowiedziały się, jak ważne jest zjedzenie treściwego, zdrowego śniadania, które ma dać im moc do nauki i zabawy.
8 listopada 2013 roku klasa przystąpiła do „Dnia Zdrowego Śniadania”.
http://www.slideshare.net/brandsupportpl/niadanie-daje-moc-28175088

 

W III edycji programu zachęcano nauczycieli do starania się o grant finansowy.  

 

Szkoła Podstawowa nr 12 w Rybniku otrzymała taki grant jako jedyna w województwie śląskim na najważniejszy posiłek dnia w klasie IIIa.

 

Grant zostanie zrealizowany od 1.03-30.05.2014r.

 

Tekst: Teresa Zielonka (SP 12)