Gra terenowa „Sienkiewicz pod lupą”

Rok 2016 to Rok Sienkiewicza. Z tej okazji biblioteka szkolna Zespołu Szkół Budowlanych postanowiła uczcić tę rocznicę w nieco niekonwencjonalny sposób i zorganizować grę terenową pt. „Sienkiewicz pod lupą”. Gra odbyła się na terenie szkoły 9 czerwca. W grze startowały drużyny z klas pierwszych.

Gra terenowa rozpoczęła się w holu głównym szkoły. Tu każda drużyna wylosowała swoją nazwę – była więc drużyna herbu Korczak, Korab, Jastrzębiec i Zerwikaptur. Następnie każdy zespół otrzymał Kartę Drużyny i mapkę. Celem drużyn było dojście wg mapki do sześciu punktów rozmieszczonych w różnych miejscach szkoły i wykonanie czekających tam zadań. Zadania były bardzo różne, zawsze jednak nawiązywały do postaci Sienkiewicza. Niektóre wymagały od uczestników naprawdę wiele inwencji i wyobraźni, jak np. odegranie scenki zerwania zaręczyn Marii Kellerówny z Sienkiewiczem czy napisanie mowy dla sekretarza Akademii Szwedzkiej wręczającego Nagrodę Nobla pisarzowi. Podczas toczącej się gry było wiele śmiechu, dobrej zabawy, ale i sportowej rywalizacji. Wygrała drużyna, która w regulaminowym czasie dotarła na metę i zdobyła największą ilość punktów.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy 1 bA w składzie: Susanne Pypeć, Jakub Gitner, Mikołaj Marek.

 

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za świetną rywalizację i ducha walki, zaś zwycięskiej drużynie gratulujemy wygranej i mówimy – do zobaczenia za rok w kolejnej grze terenowej.

 

Tekst: ZSB

 

Sienkiewicz pod lupą 1

Sienkiewicz pod lupą 2

Sienkiewicz pod lupą 3

Sienkiewicz pod lupą 4