Geodeci z Zespołu Szkół Budowlanych w Rybniku najlepsi w województwie

27 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Budowlanych im. Henryka Sławika w Rybniku odbyła się III edycja wojewódzkiego konkursu ,,Geodezja z Pasją” pod honorowym patronatem Wojewódzkiego Ośrodka Geodezji i Kartografii w Katowicach.

W zawodach wzięło udział 13 szkół z województwa śląskiego. Swoich przedstawicieli miały szkoły z Bielska-Białej, Bytomia, Cieszyna, Częstochowy, Gliwic, Katowic, Pszczyny, Raciborza, Wojkowic, Zawiercia, Żor, Żywca oraz Rybnika. Swoją obecnością zaszczycili nas także przedstawiciele: Wojewódzkiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, Wojewódzkiej Inspekcji Geodezyjnej i Kartograficznej, Stowarzyszenia Geodetów Polskich, Geodeci Powiatowi, przedstawiciele firm geodezyjnych oraz sponsorzy: firma Instrumenty Geodezyjne Tadeusz Nadowski, firma NaviGate oraz wojewodztwo śląskie.

Zawody były bardzo zacięte, uczniowie zmierzyli się w zadaniu terenowym oraz sprawdzili swoją wiedzę geodezyjną w konkurencjach teoretycznych.
Po całodziennych zmaganiach, poznaliśmy wyniki: Zespół Szkół Budowlanych w Rybniku, podobnie jak w ubiegłym roku został najlepszą szkołą w województwie, a uczniowie tej szkoły zdobyli całe podium. Jest to sukces zarówno młodych geodetów z pasją, jak i ich nauczycielek: Anny Gorol, Magdaleny Machnik i Małgorzaty Maciończyk.

Wyniki konkurencji przedstawiały się następująco:

 

Najlepsi uczniowie:
I miejsce: Katarzyna Wawrzyńczyk (ZSB w Rybniku – 68 pkt)
II miejsce: Katarzyna Pluta (ZSB W Rybniku – 57 pkt)
III miejsce: Oliwer Miera (ZSB W Rybniku – 54,5 pkt)
IV miejsce: Dariusz Tabaka (ZSB w Cieszynie – 54 pkt)
V miejsce: Mateusz Ciemała (ZSB w Cieszynie – 53 pkt)
VI miejsce: Wojciech Seweryn (ZSB w Bielsku-Białej – 51 pkt)

 

Najlepsze szkoły w województwie:
I miejsce: Zespół Szkół Budowlanych w Rybniku (188 pkt)
II miejsce: Zespół Szkół Budowlanych w Cieszynie (166,5 pkt)
III miejsce: Zespół Szkół Budowlano-Informatycznych w Żorach (147 pkt)

 

Choć pogoda pokrzyżowała plany, a padający śnieg nie pozwolił na przedstawienie najnowocześniejszych technik pomiarowych w terenie, to eksperci z firm Instrumenty Geodezyjne Tadeusz Nadowski i firmy Navigate przeprowadzili inspirujące prezentacje nowoczesnego sprzętu geodezyjnego.

 

Kolejna, IV już edycja konkursu odbędzie się za rok w Cieszynie.

 

Tekst ZSB

 

geodezja1 2017

geodezja2 2017

geodezja3 2017

geodezja4 2017