Finalista olimpiady budowlanej w ZSB!

Na początku marca w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach odbyły się eliminacje okręgowe XXVIII  Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

 

Do rywalizacji przystąpiło 88. uczniów z 20. szkół naszego regionu, którzy zostali wyłonieni w wyniku eliminacji szkolnych. W eliminacjach szkolnych w naszym śląskim okręgu wzięło udział 489. uczniów, w tym również uczniowie Budowlanki.
Uczniowie przygotowywali się do udziału w olimpiadzie w ramach kółka budowlanego pod kierunkiem mgr inż. A. GRĘBOCKIEJ i inż. M. CZERKAWSKIEGO.

Cieszy fakt, iż jeden z uczniów - Przemysław WYRWAS rozwiązał  zadania, które poziomem trudności przekraczały podstawę programową szkoły średniej i uzyskał  tytuł FINALISTY. Tytuł ten gwarantuje mu celujące stopnie z przedmiotów zawodowych, zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz wymarzony indeks na uczelnie techniczne związane
z budownictwem.
Przemek będzie reprezentować Budowlankę na etapie CENTRALNYM, który odbędzie się w dniach 17-18.04. 2015  w obiektach Politechniki WARSZAWSKIEJ, walcząc o tytuł LAUREATA.

 

Tekst: ZSB

 

zsb 1

 

zsb 2