Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o indeksy KUL-u

11 marca odbył się trzeci już Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o indeksy Katolickiego Uniwersytety Lubelskiego Jana Pawła II organizowany przez IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rybniku.

 

Jak co roku konkurs objęli honorowym patronatem Prezydent Miasta Rybnika Pan Piotr Kuczera i Poseł na Sejm RP Pan Grzegorz Janik. W gościnnych progach Domu Kultury Chwałowice finaliści konkursu prezentowali swoje nieprzeciętne umiejętności i wiadomości z zakresu biotechnologii, historii i języka angielskiego. Wykładowcy poszczególnych wydziałów KUL-u, którzy zasiedli w komisjach konkursowych podkreślili bardzo wysoki poziom wiedzy prezentowany przez wszystkich finalistów. Ogłoszenie wyników i przede wszystkim wręczenie indeksów najlepszym odbyło się tuż po zmaganiach konkursowych, podczas uroczystej gali z udziałem Pana dra hab. Krzysztofa Nareckiego, prof. KUL, Prorektora ds. studenckich oraz Wiceprezydenta Miasta Rybnika Pana Wojciecha Świerkosza i wielu znamienitych gości.

 

Indeksy otrzymało 20 laureatów trzech konkursów:
"Język angielski - pomysł na twoją przyszłość" - 6 indeksów
"Biotechnologia - jutro ludzkości" - 10 indeksów
"Budować przyszłość na fundamentach przeszłości" - 4 indeksy

 

Całości dopełnił koncert "Zielono mi i spokojnie..." w wykonaniu uczniów, absolwentów i nauczycieli IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.

 

Tekst: IV LO

 

indeksy KUL 1

 

indeksy KUL 2

 

indeksy KUL 3