Finał Tygodnia Zrównoważonego Transportu z MRM

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu przeprowadzonego w Rybniku przez Zarząd Transportu Zbiorowego zorganizowano konkursy dla przedszkolaków i uczniów kształcących się w rybnickich szkołach. W celu promowania pieszego poruszania się po mieście, przedszkolaki maszerowały ulicami Rybnika licząc kroki przekazanym przez ZTZ krokomierzem.

W konkursie brano pod uwagę kilka kategorii, w ramach których przyznano nagrody. Najwięcej głosów w głosowaniu internetowym za najbardziej ciekawie przeprowadzony spacer otrzymały: Przedszkole nr 37, 5 i 43. Najładniejszy plakat zaprezentowało Przedszkole nr 17, natomiast najwięcej kroków pokonały przedszkolaki z Przedszkola nr 12. Placówki zostały nagrodzone krokomierzami i wycieczkami dla grupy przedszkolnej do 50 km.

Kolejny konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Rybniku. W „Scenie na kółkach”, której organizatorem była Młodzieżowa Rada Miasta, uczestniczyły trzy grupy teatralne, które wykazały się ogromnym zaangażowaniem w przygotowanie interpretacji pojęcia „zrównoważony transport”. W konkursie uczestniczyły grupy uczniów: z Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych i Zespołu Szkół Mechanicznych.

Zwycięzcą konkursu teatralnego została grupa z Zespołu Szkół Technicznych, której serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Dzień Zrównoważonego Transportu uświetnił występ zespołu muzycznego pod przewodnictwem pana Tadeusza Kolorza.

Ponadto, w ramach konkursu na rewers e-karty i hasło promujące zrównoważony transport przyznano atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

45101314a1 3b 1b 2b 319a1 6