Finał IV edycji Rejonowego Konkursu „SUDOKU” dla gimnazjalistów - pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rybnik.

W dniu 6.06.2014 w Gimnazjum Sportowym nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się finał rejonowego konkursu dla gimnazjalistów „SUDOKU”.

 

Celem konkursu jest przede wszystkim zachęcenie uczniów do rozwiązywania zadań, zainteresowanie przedmiotem oraz popularyzowanie matematyki. Uczestnictwo w nim daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności oraz wykazania się pomysłowością przy rozwiązywaniu zadań. Uczniowie rozwijają logiczne myślenie. Gimnazjaliści biorąc udział w konkursie prezentują swoje umiejętności oraz podejmują dodatkowe działania na rzecz własnego rozwoju. W czwartej edycji konkursu brało udział 176 uczniów - z 7 miast naszego województwa - z 16 gimnazjów.

Zadania były rozwiązywane od listopada do kwietnia. W maju do finału zakwalifikowało się 25 uczestników. Po godzinnym zmaganiu z diagramami SUDOKU wyłoniono laureata, którym został Aleksander Brawański – z klasy 1 Gimnazjum nr 2 im. Ziemi Wodzisławskiej w Wodzisławiu Śląskim, drugie miejsce zajęła uczennica naszego gimnazjum Katarzyna Koleczko z klasy 3, a trzecie miejsce Jagoda Kolondra z klasy 3 Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Rybniku. 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki, które zostały ufundowane przez: Urząd Miasta Rybnika; Radę Dzielnicy Śródmieście w Rybniku; oraz Dyrektora Gimnazjum nr 1 (organizatora konkursu). Wszystkim zwycięzcom gratulujemy wytrwałości i zaangażowania w rozwiązywaniu łamigłówki matematycznej SUDOKU.