Finał III etapu Konkursu Rejonowego "SUDOKU" dla gimnazjalistów.

W dniu 5.06.2013 w Gimnazjum Sportowym nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi odbył się finał rejonowego konkursu dla gimnazjalistów "SUDOKU".

 

Celem konkursu jest przede wszystkim zachęcenie uczniów do rozwiązywania zadań, zainteresowanie przedmiotem oraz popularyzowanie matematyki. Uczestnictwo w nim daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności oraz wykazania się pomysłowością przy rozwiązywaniu zadań. Uczniowie rozwijają logiczne myślenie. Gimnazjaliści biorąc udział w konkursie prezentują swoje umiejętności oraz podejmują dodatkowe działania na rzecz własnego rozwoju.

 

W trzeciej edycji konkursu brało udział 59 uczniów z 7 gimnazjów. Zadania były rozwiązywane od listopada do kwietnia. W maju do finału zakwalifikowało się 17 uczestników.

 

Po godzinnym zmaganiu z diagramami SUDOKU wyłoniono laureata, którym została Kamila Sauer z klasy I Gimnazjum nr 11 w Rybniku, niewiele mniej punktów uzyskali: Szymon Chłapek z klasy III i Małgorzata Sochiera z klasy I - oboje z Gimnazjum w Gorzycach.

 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki, które zostały ufundowane przez: Constantia ColorCup; Posła Marka Krząkałę; Radę Dzielnicy Śródmieście w Rybniku; Urząd Miasta Rybnika oraz Dyrektora Gimnazjum nr 1 (organizatora konkursu).

 

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy wytrwałości i zaangażowania w rozwiązywaniu łamigłówki matematycznej SUDOKU.

 

Tekst: A. Stężała (Gimnazjum Sportowe nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Rybniku)