eTwinning w "Koperniku"

"Kopernik" jest uczestnikiem kolejnego globalnego projektu międzynarodowego zatytułowanego Be the Change, Take the Challenge.

 

Do projektu przystąpiło ponad 80 szkół z całego świata, z których większość to zeszłoroczni partnerzy w projekcie The Universe Is Made of Tiny Stories. Projekt ten odniósł spory sukces i uzyskał Europejską Odznakę Jakości.

 

Rozpędu nabiera również projekt Skype Me Your Story, w którym na chwilę obecną uczestniczy 14 nauczycieli i 369 uczniów z 9 krajów europejskich.

 

Współpraca w ramach obu projektów opiera się m.in. na tzw. Skype sessions lub G-sessions, przy wykorzystaniu Google Hangouts i chromebooków będących na wyposażeniu nowych pracowni językowych. W trakcie spotkań online uczniowie mają możliwość rozwijania umiejętności językowych poprzez uczestnictwo w konwersacjach z rówieśnikami z innych krajów. Uczniowie IV LO wiedzą już sporo o kulturze hiszpańskiej, po owocnych dyskusjach z uczniami szkół partnerskich w Santander – uroczym portowym mieście oraz Agurain zlokalizowanym w Kraju Basków. Na obecny miesiąc zaplanowane są już G-sessions z partnerami za Szwecji oraz Francji, z których uczniowie z pewnością dowiedzą się, jak żyje się w Uddevalli i na Lazurowym Wybrzeżu.

 

Tekst: IV LO

 

eTwinning w Koperniku1

eTwinning w Koperniku2