Erasmus + Wizyta uczniów ZS3 w Hiszpanii

W dniach 14 – 20 stycznia ośmioro uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Rybniku wzięło udział w wizycie w Hiszpanii w ramach realizowanego przez szkołę projektu „Innowacyjne metody nauczania przedmiotów przyrodniczych”. 

 

Opiekunami podczas wyjazdu były: koordynator projektu - pani Joanna Kozaczuk oraz pani Adriana Pukowiec i pani Katarzyna Piątek.

 

Po męczącej podróży nauczyciele i uczniowie zostali bardzo gościnnie przyjęci przez Hiszpanów w miasteczku San Asensio w samym sercu regionu La Rioja. Podczas pobytu w Hiszpanii wszyscy mieli okazję poznać warunki i sposób pracy hiszpańskiej szkoły oraz zwyczaje panujące w tamtejszych domach. Dotyczy to zwłaszcza uczniów, gdyż zgodnie z zasadami projektu byli oni zakwaterowani w domach swoich hiszpańskich rówieśników.

 

Głównym celem wizyty była jednak praca nad filmem, który ma być jednym z efektów końcowych, które podejmowane są przez uczniów z Polski i Hiszpanii. Oprócz tego uczniowie brali udział w zajęciach w hiszpańskiej szkole, gdzie sami przedstawiali też przygotowane prezentacje. Po czasie spędzonym w szkole na uczniów czekały atrakcje, dzięki którym mogli aktywnie spędzić czas. Był więc wyjazd do stadniny koni znajdującej się niedaleko szkoły, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił w siodle. Była też wycieczka w góry do San Millan de la Cogolla oraz zwiedzanie Bilbao, które jest jednym z największych miast północnej Hiszpanii. Właśnie tam grupa polsko - hiszpańska odwiedziła imponują szkołę gastronomiczną propagującą zdrowy sposób żywienia. Ponadto w muzeum Guggenheima, uczestnicy projektu podziwiali wystawę sztuki nowoczesnej.

 

Ogólnie mówiąc wyjazd był bardzo udany. Dał szansę na nawiązanie nowych, międzynarodowych znajomości i poznanie kultury innego kraju. Teraz wszyscy z niecierpliwością czekają na przyjazd hiszpańskich kolegów i koleżanek... a to już niebawem, bo ich wizyta w marcu tego roku!

 

Tekst: ZS3

 

Erasmus1

Erasmus2

Erasmus3

Erasmus4