Dzień WAGO w ZSM-E

W Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im.T.Kościuszki gościł samochód prezentacyjny firmy Elwag Wago, z którą szkoła współpracuje od 2013 r., o wdzięcznej nazwie „Klementyna” – profesjonalne laboratorium szkoleniowe na kółkach.

 

 

Podczas prelekcji, każdy miał możliwość zapoznania się z historią firmy WAGO oraz jej rewolucyjną techniką zaciskową.

 

„Klementyna” to przede wszystkim wystawa wyrobów WAGO, na ścianach, w przeszklonej podłodze jak i w zabudowie całego pojazdu wyeksponowane były wszystkie grupy asortymentowe, od złączek listwowych po komponenty automatyki. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego łączenia przewodów za pomocą złączek. Każdy uczestnik otrzymał drobny podarunek od prowadzącego w profesjonalny i interesujący sposób szkolenie przedstawiciela firmy p.Łukasza Gregorczyka.

 

W siedmiu prezentacjach dla kolejnych grup wzięło udział prawie 100 osób : uczniowie technikum i szkoły zawodowej : elektrycy, elektronicy, energetycy oraz teleinformatycy. Uatrakcyjnieniem pokazu była próba zwarciowa przeprowadzona na złączkach oraz obserwacja skutków długotrwałego przepływu prądu zwarcia. Uczniowie zaszczepieni nową wiedzą będą mogli w przyszłości skorzystać z nowoczesnych technik łączeniowych oraz wykorzystać zdobytą wiedzę w podjętej po szkole pracy.

 

Należy zaznaczyć, że wyroby WAGO znajdują zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach. Obecne są w przemyśle samochodowym i maszynowym, technice procesowej, budynkowej oraz wielu innych branżach – i to na całym świecie.

 

Tekst: Marek Holona

 

WAGO1

 

WAGO2

 

WAGO3