Dzieci z Rybnika na Obozie Pozytywka

W dniach 3-16 lipca 50 dzieci wyjechało nad polskie morze na interdyscyplinarny obóz profilaktyczny POZYTYWKA, organizowany przez Strefę WzW, wolnych z wyboru i Młodzieżowy Dom Kultury. Obóz współfinansowany był przez Miasto Rybnik.

 

Dzieci i młodzież podczas wypoczynku w Mikoszowie oprócz kąpieli wodnych i słonecznych mieli okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach tanecznych, plastycznych i muzycznych. Zwiedzały Gdańsk kajakiem, experymentowały w Parku Nauki w Gdyni, jeździły na gokartach, korzystały z parku linowego i Aquaparku w Sopocie, poznały historię Daru Pomorza.

 

Oprócz atrakcji rekreacyjno - turystycznych dzieci brały udział w warsztatach typowo profilaktycznych, prowadzonych przez Dobromira Makowskiego - pedagoga ulicy, twórca programu Rappedagogika, realizowanego na terenie całej Polski oraz założyciela fundacji Młodzi dla Młodych. Dobromir podczas swoich zajęć promował zdrowy styl życia bez używek, zwracał uwagę, że warto mieć marzenia, akceptować siebie i mieć pozytywne nastawienie do otaczającej się rzeczywistości. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, szczególnie podobały się wykonywane przez Dobromira Freestyle.

 

Tekst: Strefa WzW

 

Oboz pozytywka 2016

Oboz pozytywka 2016