"Dobry dzień" w G7

W bieżącym roku szkolnym Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Czesława Miłosza w Rybniku po raz pierwszy miało zaszczyt uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji „Warto być dobrym” organizowanej przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i UNESCO.

 

Celem akcji jest promowanie właściwych wzorów postaw - dlaczego warto być dobrym dla innych i jak można pomagać - rodzinie, sąsiadom, społeczności lokalnej i całemu światu dzięki idei wolontariatu. Od początku semestru dzieci konkurowały, ile zrealizują dobrych uczynków w trzech kategoriach: pomoc drugiemu człowiekowi, zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną oraz działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska. Na koniec roku dzieci pod okiem wychowawcy wybierały w każdej klasie ucznia, który okazał się najlepszy, a wśród najlepszych z całej szkoły został rozlosowany rower górski marki KROSS.

 

Szczęśliwą właścicielką roweru została Agata Kuśka, uczennica II klasy.

Losowanie głównej nagrody oraz podsumowanie akcji „Warto być dobrym” odbyło się 26 czerwca 2012r. i zbiegło się z równie niesamowitym wydarzeniem w życiu szkoły, tj. spotkaniem z Kajetanem Kajetanowiczem, dwukrotnym Mistrzem Polski w Rajdach Samochodowych oraz jego zespołem LOTOS Dynamic Rally Team.

 

Podczas wizyty uczniowie mieli okazję uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, zobaczyć oryginalny strój i samochód kierowcy rajdowego. Jednak największe emocje wzbudził pokaz mistrzowskiej jazdy Kajetana Kajetanowicza autem rajdowym marki Subaru Impreza WRX STI spec.C 2010 R4. Na zakończenie spotkania każdy chętny otrzymał plakat z autografem Mistrza. Nowa właścicielka roweru marki KROSS miała okazję osobiście uścisnąć dłoń Naszego Mistrza kierownicy, co było dla niej ogromnym przeżyciem. Natomiast sam Kajetan Kajetanowicz wyraził uznanie dla tego typu akcji i czynienia dobra w ogóle. Niewątpliwie, ten czerwcowy dzień zapisał się w historii G7 jako niezwykle wzruszający, szczęśliwy i dobry.

 

Tekst: G7

 

g7 1

 

g7 2