Dlaczego latawce latają? Święto Latawca w ZSP2 w Niewiadomiu

Powietrze jest wszędzie i wypełnia przestrzeń wokół nas. Jak się o tym przekonać, skoro powietrza nie widać? Odpowiedź jest prosta - trzeba obserwować jego działanie... W ten właśnie sposób dociekliwi przedszkolacy z Rybnika - Niewiadomia poznawali właściwości powietrza. 

 

 

18 października, pod okiem pani Anny Mitręgi, wychowawczyni grupy „Biedronki”, dzieci prowadziły doświadczenia z balonikami, kubkami, piórkami i bańkami mydlanymi. Dowiedziały się, że chusteczka zanurzona w wodzie może być sucha, a za sprawą szklanej butelki można nadmuchać balonik.

Największą frajdą było jednak sprawdzenie możliwości powietrza w zetknięciu z prawdziwym latawcem. Te zostały przygotowane już wcześniej, w domu z rodzicami. Po przejściu barwnego korowodu latawców i próbie ich puszczania odbył się przedszkolny konkurs na najpiękniejszy latawiec.

Zaprezentowano blisko 60 różnorodnych egzemplarzy – pomysłowych, solidnych w konstrukcji, kolorowych, oryginalnie ozdobionych. Wyboru laureatów dokonało dziecięce jury. Autorzy wyróżnionych prac otrzymali dyplomy oraz nagrody.

 

Tekst: ZSP2

 

latawce