Czukboliści z Rybnika z wizytą w Czechach

W dniach 24.11- 25.11. 2012r. reprezentacja młodzieży Zespołu Szkół Budowlanych wraz z uczniami Zespołu Szkół Urszulańskich wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Tchoukballu w Jicinie w Czechach. Organizatorami spotkania było Czeskie Stowarzyszenie Tchoukballu.

 

Naszą młodzież przygotowali: pani Gabriela Gurgul ( ZSB) i pan Artur Stelmaczonek (ZSU).
     

Dwudniowe spotkanie miało bardzo intensywny charakter. Wzięło w nim udział 6 drużyn, w tym 4 czeskie: TBC Psouci Praha, Rumcajska Jicin, Joker`s Touchkers i TBC Limeta Lomnice.

 

Mimo technicznej przewagi miejscowych drużyn, rybnickie zespoły walczyły bardzo zacięcie.

 

W sobotę drużyna ZSB rozegrała trzy mecze i niejednokrotnie bliska była zwycięstwa, przegrywając zaledwie kilkoma punktami z gospodarzami spotkania. Niestety, waleczność w starciach z Czechami nie wystarczyła, zabrakło konsekwencji w grze i pewności siebie. W niedzielę zawodnicy budowlanki zagrali jeden mecz z grupą B.     
Poziom gry zawodników czeskich nie załamał rybnickich czukbolistów, ale zachęcił do jeszcze większego zaangażowania i intensywnych ćwiczeń. Taki oto pozytywny wpływ na postawę sportowca ma zdrowa rywalizacja, utrzymana w przyjaznej atmosferze. Wielokrotnie bowiem na boisku można było zauważyć piękne gesty sportowej, koleżeńskiej pomocy, a na trybunach kulturalnego dopingowania.

 

Udział w tym towarzyskim spotkaniu był bardzo ważny. Dzięki grze z bardziej doświadczonymi zespołami (Jicin gra już od 6 lat), młodzi zawodnicy mieli okazję zobaczyć jaki wpływ na wynik meczu ma technika gry i jak na jej poziom wpływa intensywność ćwiczeń.

 

Wyniki meczów:
ZSB – TB Psouci Praga 51: 56
ZSB – Jokers Tchoukers 58:60
ZSB – Rumcajska Jicin 56: 62
ZSB – Czechy B 55: 67
     
Młodzieży gratulujemy występu i życzymy wytrwałości podczas dalszych treningów.

 

Tekst: ZSB

 

tchoukball

tchoukball1

tchoukball2