"Czapka Świętego Mikołaja"

Boże Narodzenie nadchodzi wielkimi krokami. Jest to wyjątkowy czas, który pozwala nam spotkać się z rodziną, spędzić chwile w radosnej atmosferze oraz obdarować najbliższych prezentami. Jednak nie dla wszystkich rodzin jest to czas beztroski, nie wszystkie dzieci mogą liczyć na czekające na nie pod choinką prezenty. Właśnie dlatego Młodzieżowa Rada Miasta Rybnika już po raz szesnasty organizuje akcję charytatywną o nazwie Czapka Świętego Mikołaja.

Ideą akCzapka 2017cji jest pomoc potrzebującym rodzinom z najbliższych okolic. W tym roku po raz pierwszy kierujemy naszą akcję również do potrzebujących seniorów. Chcemy, aby wszyscy mogli cieszyć się z tego pięknego czasu, choć na chwilę zapomnieli o otaczających problemach i uwierzyli w dobroć bliźniego. Pragniemy, aby mogli w pełni poczuć ducha tych świąt, zjeść wigilijną kolację oraz w spokoju spędzić następne dni.

Nie jesteśmy w stanie dokonać tego samodzielnie, dlatego staramy się zaangażować w pomoc potrzebującym jak najwięcej mieszkańców Rybnika. Zbieramy datki pieniężne oraz artykuły żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia. Każda złotówka i każde opakowanie czekolady ma dla nas ogromne znaczenie.

Akcja trwa od 4 do 21 grudnia, a naszych wolontariuszy można spotkać od poniedziałku do soboty w sklepie Auchan oraz centrum handlowym Focus Park. Będziemy obecni także podczas kolędowania na rybnickim rynku w dniach 9 i 17 grudnia. Naszym znakiem rozpoznawczym jest czapka świętego Mikołaja, w którą wyposażony jest każdy wolontariusz. Poza codzienną zbiórką zapraszamy również na koncert charytatywny, który odbędzie się 15 grudnia w Starej Gazowni.

Finałem naszego tegorocznego działania jest 23 grudnia, kiedy to przygotowane paczki z artykułami spożywczymi oraz paczki z przyborami szkolnymi trafią do rodzin.

Mamy nadzieję, że razem uda nam się sprawić, że te święta będą naprawdę wesołe!