Czapka Św. Mikołaja - 21. edycja!

Jak co roku, wraz z początkiem grudnia, rozpoczynamy akcję charytatywną Czapka Św. Mikołaja! Tegoroczna 21. edycja jest organizowana przez Młodzieżową Radę Miasta Rybnika i Fundację Dobrostka. Już od 21 lat pomagamy najbardziej potrzebującym rodzinom z dziećmi oraz seniorom z naszego miasta, zbierając w tym celu datki oraz żywność o długim terminie przydatności do spożycia. Z zebranych środków przygotowujemy paczki żywnościowo-prezentowe, które trafią do potrzebujących właśnie na Święta!

W tym roku “Czapka” przechodzi całkowite odświeżenie. Odpowiadając na aktualne potrzeby postanowiliśmy, że tegoroczna edycja będzie miała zupełnie nową formę!

 

W rybnickich szkołach, przedszkolach i żłobkach odbywać się będą zbiórki żywności o długim terminie przydatności do spożycia. Zbieramy m.in. mąkę, ryż, kaszę, herbatę, kawę, słodycze, konserwy, itp. W szkołach ponadpodstawowych odbywać się będą charytatywne kiermasze ciast.

 

Całość społeczności rybnickiej zapraszamy do udziału w wydarzeniach, z których cały dochód zostanie przekazany na rzecz akcji.

  • 4, 10 oraz 11 grudnia godz. 12:00, Pniowiec - Morsowanie z Młodzieżową Radą Miasta;
  • 7 i 14  grudnia godz. 18:00, Lodowisko MOSiR Rybnik - Disco Lodowisko z MRM “Muzyka w stylu lat 80./90.”;
  • 13 grudnia godz. 18:00, Lodowisko MOSiR Rybnik - Disco Lodowisko z MRM “Karaoke Vibes”;
  • 3-4, 9-11 grudnia Rynek w Rybniku - atrakcje dla rodzin z dziećmi oraz młodzieży podczas jarmarku bożonarodzeniowego.

 

Disco Lodowisko odbędzie się jeśli pozwolą na to warunki pogodowe.

 

Wesprzyj „Czapkę” bez wychodzenia z domu - zachęcamy do wykonania przelewu na konto bankowe:

Fundacja Dobrostka

Numer konta: 36 1870 1045 2078 1073 0632 0002

Przelewy można wykonywać między 28 listopada a 15 grudnia br.

Do akcji włączają się także lokalni przedsiębiorcy, przekazując datki oraz towary. Wszyscy stają na głowie, żeby pomimo ciężkiej sytuacji i gospodarczej pomoc dotarła na czas do wszystkich potrzebujących.

Liczymy na Waszą pomoc, żeby wszyscy mogli poczuć ten wyjątkowy klimat Świąt! Podczas przedświątecznej gonitwy pomyślmy o rodzinach, które w tym czasie pomocy potrzebują jeszcze bardziej, a paczki od „Czapki Św. Mikołaja” są przez nich długo wyczekiwane. Wierzymy, że razem z pakunkami do rybnickich domów trafi Duch Świąt. Rybniczanie, ubierzmy czapki Św. Mikołaja!

plakat informujący o 21 edycji Czapki św. Mikołaja