Chwałowicki Dzień Edukacji Narodowej

 

19 października 2012r, wbrew powiedzeniu „Nic dwa razy się nie zdarza”, już po raz drugi odbył się Chwałowicki Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku wspólnie świętowały wszystkie placówki oświatowe mieszczące się w dzielnicy Chwałowice, a są to: dwa przedszkola (13 i 14), dwie szkoły podstawowe (13 i 35), gimnazjum i liceum ogólnokształcące, a także Dom Kultury.

 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Przewodniczący Rady Miasta – Andrzej Wojaczek, Dyrektor KWK Chwałowice – Józef Żyła, Przedstawiciele Związków Zawodowych przy KWK Chwałowice oraz Dyrektorzy i Pracownicy oświatowi, którzy dotrzymali słowa danego w ubiegłym roku i aktywnie włączyli się do uczestnictwa w występach artystycznych dla swoich koleżanek i kolegów „po fachu”. Wybrani pracownicy za swój wkład pracy otrzymali również przyznane im przez dyrektorów nagrody i wyróżnienia, a także kwiaty z rąk Przewodniczącego RM.

 

Organizacja tak wielkiej uroczystości przez Radę Dzielnicy była możliwa dzięki Dyrektorowi chwałowickiego Domu Kultury, który zawsze chętnie podejmuje się wspólnych działań na rzecz naszej dzielnicy.

 

Tegoroczny program artystyczny przedstawiał się następująco:
- prezentacja kinowa filmu pt.: „Bajka” autorstwa Uczniów Gimnazjum Nr 3,
- poezja śpiewana w wykonaniu Pracowników IV Liceum Ogólnokształcącego pod tytułem: „Oświata song 2012” oraz „Trzy miłości”,
- program wokalny przygotowany przez Pracowników Szkoły Podstawowej Nr 35 pt.: „Nasza dzielnica”,
- ludowy występ „Chwałowickich Jarzębinek”, czyli Pracowników Przedszkola Nr 14 pt.: „Że w  czternastce  zawsze spoko, wiedzą wszyscy koko, koko”,
- kabaret „100-latki”, czyli program artystyczny przygotowany przez Pracowników Szkoły Podstawowej Nr 13 pt.: „Nie ma to jak życie nauczyciela”,
- kabaret „Przedszkolaski”, przedstawiający scenkę satyryczną pt.: „Wiadomości z kraju i dzielnicy” w wykonaniu Pracowników Przedszkola Nr 13.

 

Gościnnie wystąpił również „wschodzący” wokalista chwałowicki - Piotr Kilijańczyk, prezentując trzy znane piosenki współczesnych artystów zagranicznych.

 

Głównym celem i myślą przewodnią organizowanej imprezy jest dążenie do wzajemnej integracji wszystkich placówek kulturalno-oświatowych z dzielnicy oraz budowanie jak najlepszych, coraz bliższych relacji na różnych szczeblach chwałowickiej oświaty, a przede wszystkim dobra zabawa i czerpanie radości ze wspólnego świętowania!

 

Jak mówi Dyrektor Przedszkola Nr 13, a zarazem Przewodnicząca Rady Dzielnicy Chwałowice: „Nie byłoby przedszkola, szkoły ani żadnej innej placówki odnoszącej sukcesy, gdyby nie praca wszystkich pracowników: zarówno nauczycieli, jak też administracji i obsługi, którzy razem tworzą wspaniały zespół. Zespół ten, dopełniając się wzajemnie w działaniu, tworzy wspólne dzieło, łatwiej pokonuje napotkane przeciwności, lepiej wypełnia swoje zadania i aktywniej realizuje się w pracy wychowawczo-dydaktycznej. To właśnie ten zespół będzie komponował coraz to piękniejszy pejzaż chwałowickiej oświaty”.

 

Tekst: Beata Trybuś, nauczyciel P-13


1

2

3

4

5

6

7

8