Certyfikat Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc” dla SP 12

Klasa II a ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Rybniku w I semestrze  2012/2013  roku przyłączyła się  do  Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego  "Śniadanie Daje Moc", będącego elementem edukacji zdrowotnej. Najważniejsze cele programu to  zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację.

Dużo mówi się o znaczeniu śniadania w codziennym żywieniu dzieci, a to dlatego, że statystyki wciąż pozostają niezadawalające. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

W ramach programu klasa przygotowywała i spożywała wspólnie zdrowe śniadania w klasie w postaci kanapek i surówek owocowych.

W czasie zajęć edukacyjnych zostały przekazane cenne informacje na temat zdrowego odżywiania oraz  roli prawidłowego żywienia. Mówiono uczniom, jak ważnym posiłkiem jest śniadanie i zachęcano, by o nim pamiętali. Została również wykonana przez dzieci piramida żywieniowa.

Za działalność w ramach programu „Śniadanie daje moc” szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający udział w programie.

Teresa Zielonka - koordynator programu