Certyfikat dla ZST za kampanię społeczną "Świadomie wybieram przyszłość"

Kampania „Świadomie wybieram przyszłość” przygotowana została z myślą o tych wszystkich, którzy nie wiedzą, którą drogę wybrać. Celem kampanii było zwiększenie świadomości młodych ludzi w kształtowaniu własnej przyszłości i odnalezieniu najlepszej drogi rozwoju.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem kampanii była firma HR System, wydawca portalu KluczDoKariery.pl.

650 uczniów Zespołu Szkół Technicznych brało udział w  świadomym planowaniu ścieżki kariery, dzięki dostępie do kwestionariuszy zainteresowań zawodowych. Kwestionariusze oparte były na klasycznej amerykańskiej i polskiej literaturze, koncepcjach rozwoju zawodowego i wyboru zawodu m.in. Donalda E. Supera, Edwina L.Herra i Stanley’a H. Cramera i teoriach Johna L. Hollanda, Anne Roe, na podstawie badań Katarzyny Rewers i Edgar H. Scheina, a opracowane przez zespół specjalistów praktyków i teoretyków aktywnie związanych z doradztwem zawodowym i rozwojem kariery zawodowej.

 

Po wykonaniu testu uczniowie uzyskali dostęp do bazy uczelni.

 

W kampanii uczestniczyło 500 szkół z całej Polski oraz 222 082 uczniów, 60 szkół ze Śląska i nasza szkoła jako jedyna z Rybnika.

Akcję udało się zorganizować dzięki zaangażowaniu informatyków z ZST.

„Dla szczęśliwego i spełnionego człowieka - istotną sprawą jest pełna świadomość wyboru – drogi którą zmierza. Jeżeli młody człowiek  wie, do czego dąży i co zrobić, żeby osiągnąć cel , działanie staje się prostsze i bardziej skuteczne – tak podsumowała udział w kampanii Grażyna Kohut – dyrektor ZST.

 

Tekst: Barbara Kuwaczka – koordynator kampanii „Świadomie wybieram”


certyfikat swp