Bezpieczna przestrzeń w Szkole Podstawowej nr 34

img 0096W ramach programu rządowego Razem bezpieczniej podsumowaliśmy działania w ostatniej z trzech szkół biorących udział w projekcie. W Szkole Podstawowej nr 34 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ireny Sendlerowej w Rybniku zorganizowano przegląd artystyczny promujący życie bez alkoholu, nikotyny, narkotyków i cyberuzależnień.

  Dzieci i młodzież otrzymały nagrody i wyróżnienia za przygotowanie plakatów profilaktycznych, rebusów, krzyżówek i scenek teatralnych. Poziom wykonania, zaangażowanie uczniów szkoły i atmosfera sprzyjały zastanowieniu się nad problemami uzależnień. Imprezę uświetniły występy kółka gitarowego oraz chórku szkolnego, dzięki którym mogliśmy zapoznać się z repertuarem muzycznym szkoły.

W finale spotkania wręczono szkolnym mediatorom zielone kamizelki i identyfikatory, aby byli rozpoznawalni na korytarzu i mogli wspierać swoich kolegów w codziennym rozwiązywaniu konfliktów.

Imprezę zakończyła efektowna prezentacja umiejętności w Judo, która miała zachęcić uczniów do zdrowego spędzania wolnego czasu.

3 grudnia 2013 r. odbędzie się uroczyste zakończenie działań w ramach projektu „Bezpieczna przestrzeń sposobem na wyzwolenie aktywności dzieci i młodzieży”.

 

 img 0118

img 0141

img 0160

img 0171

img 0197

img 0201

img 0238

img 0256

img 0278