Bezinteresowna "jedenastka"

Bezinteresowna chęć pomocy drugiemu człowiekowi kierowała społecznością Szkoły Podstawowej nr 11 w Rybniku gdzie po raz trzeci odbył się tradycyjny „Tydzień Wolontariatu”.

 

Pedagodzy szkolni z „jedenastki”: Joanna Guderley Sitarska, Maria Golec oraz Ewa Juzek w ramach ogólnopolskiego programu „Szkoła bez Przemocy” zorganizowały siedem dni wolontariatu w czasie których zarówno uczniowie, nauczyciele oraz rodzice angażowali się w różne formy pomocy potrzebującym.

 

W szkole dla wszystkich uczniów zostały przeprowadzone lekcje i apel o działalności charytatywnej. Ponadto odbyła się zbiórka słodyczy dla dzieci oraz odzieży zimowej dla potrzebujących rodziców. Nie zapomniano także o czworonożnych przyjaciołach ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, dla których zgromadzono karmę, miski i ciepłe koce.

 

W czasie niezwykłego tygodnia, przepełnionego pomocą na szkolnych korytarzach, można było oglądać plakaty o wolontariacie wykonane przez uczniów pod opieką Katarzyny Zwierzyńskiej.

 

Oczywiście uczniowie, nauczyciele i rodzice nie zawiedli angażując się w pełni  w wolontariat, czego efektem było przygotowanie dziesięciu paczek dla rodzin uboższych oraz małej Wigilii będącej wieloletnią tradycją szkoły. Niezwykłym przeżyciem była wizyta w  Ośrodku Wsparcia Dziennego, któremu uczniowie ofiarowali ozdoby świąteczne oraz zebrane słodycze i owoce.

 

Tekst: Szkoła Podstawowa 11

 

1
2
3