Balik u Plastusia w Przedszkolu nr 13 im. Marii Kownackiej w Rybniku

Tradycją Przedszkola nr 13 już od wielu, wielu lat jest organizowanie w okresie karnawału Balu Przebierańców u Plastusia. W tym roku balik odbył się 21 stycznia.

 

Z tej okazji cały hol został pięknie przystrojony. Wystrój przedszkola wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz inspirował je do zabawy. Już na wejściu można było wyczuć niecodzienną atmosferę. Przedszkolne sale zaczęły zapełniać się dziećmi poprzebieranymi w różnokolorowe, piękne stroje. Były m.in.: wróżki, księżniczki, smerfy, żołnierze i policjanci, strażacy, spidermani, batmani, piraci, … i wiele innych, znanych i lubianych bajkowych postaci. Opowiadaniom, dyskusjom i podziwianiu siebie nawzajem nie było końca.

 

Tuż po śniadaniu - gdy już wszyscy odbyli sesję u Fotogra i poczuli się gotowi do wspólnej zabawy, rozpoczął się tak długo oczekiwany bal! W tym roku na balu dzieci przeżyły wspaniałą podróż do krainy zabawy, a towarzyszył im w tej wyprawie wyjątkowy przewodnik – wodzirej z prawdziwego zdarzenia. Przy dźwiękach znanych dziecięcych nagrań wszyscy rozpoczęli zaczarowaną podróż. Prócz zabawy dla dzieci przygotowany był również słodki poczęstunek. Po odpoczynku, każdy z radością wracał do tańców i zabaw. Wodzirej przygotował też dla przedszkolaków wiele zadań, zagadek i ciekawych konkursów z nagrodami.

 

Wszyscy bawili się wyśmienicie, a uśmiech ani na chwilkę nie znikał z żadnej twarzyczki – nawet mimo chwilowego zmęczenia. Czas balikowego szaleństwa i wspaniałej zabawy minął bardzo szybko, teraz pozostaje nam tylko czekać na kolejny – który będzie znów – już za rok!

 

Tekst: Beata Trybuś (nauczyciel P-13)