100 tyś zł dla szkół ponadgimnazjalnych

logo „Szkoła partycypacji” to przede wszystkim działania na rzecz aktywizacji młodzieży w życie szkolne, zachęcenie młodzieży do współdecydowania o losach swojej szkoły. W ramach projektu to właśnie młodzież pod skrzydłem opiekuna zadecyduje na co przeznaczyć 20 tyś zł.

Chętnych do podziału 100 tyś zł nie brakowało. Jednak tylko pięć placówek może skorzystać z programu.

Podczas konferencji prasowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Rybniku wylosowano szkoły, które otrzymają dofinansowanie. Do szczęśliwej piątki należą szkoły: I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół nr 3, Zespół Szkół nr 5, Zespół Szkół nr 6 i Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku.

Dyrektor CRIS Piotr Masłowski przypomniał już zrealizowane inicjatywy w Rybniku-Boguszowicach w ramach działań „2 Biegunów”. Podkreślił, że dzięki aktywnej współpracy z młodzieżą można przedsięwziąć warte uwagi projekty, takie jak boguszowickie studio nagrań, czy dofinansowanie streetworkingu.

Zatem, z niecierpliwością czekamy na wieści o propozycjach, planach i marzeniach uczniów szkół ponadgimnazjalnych, które będą mogli zrealizować w bieżącym roku szkolnym.

 

4213